Trochu historie


 


Oficiální vznik TRERONU je zhruba říjen 2005. Zakládající členové :  J.Hájek,  P.David,  L.B.  a  M.Machek.

 Jak jsme se dali dohromady?
       Bylo to někdy v červenci stejného roku, když za mnou přišli kluci, tehdy členové P.O.D. s problémem, že od nich odešel basák Vašek Kindl a že za týden mají vystoupení v Hostovlicích, kde čirou náhodou hrála taky Unie Rock s bubeníkem J.Hájkem,  tak jestli bych jim nemohl odehrát basu, (neboť věděli že jsem se již dříve věnoval hudbě).  Se slovy: " jste magoři, ale jen na Hostovlice."  jsem to vzal.
Vystoupení dopadlo dobře,  znovu mě to chytlo a tak jsem kývl na nabídku zůstat. Náhle však bubeník Honza Sýkora ohlašuje odchod z kapely. Tak jsme začali hledat a shánět, už jsme to skoro vzdávali, když přišla matka kytaristy a vnukla nám myšlenku ať  se zkusíme  zeptat toho bubeníka z Unie, sice už nehraje, ale učí v umělecké škole, tak by třeba o někom věděl.  Vyrazily jsme  za Jardou s naším požadavkem, no několik žáků opravdu bylo, bohužel k výšce věku ne hned, ale nebyl by problém připravit nějakého žáka s tím že to bude nějakej čas trvat. Problém byl že nás tlačil čas a tak jsme začali naléhat na jardu jestli by to zatím nevzal on.
No a bylo to tu zas po několika zkouškách abstinující rocker taky začal mít potřebu hrát a tak nějak jsme se dali dohromady.                                               
Pája David

 Předně se začalo tvrdě zkoušet a formovat skladby. Styl  kapely  zakotvil na melodickém rocku s příchutí metalu. Po krátké době se díky našemu basákovi Pavlovi začala vyvíjet i vlastní tvorba, která postupně překrývá převzaté písně. Po odehrání prvních zábav je vidět že nehrajeme zbytečně jen pro sebe, ale těší nás stále rostoucí počet našich fanoušků a jejich podpory.                                                                                                                                                                                       Jarda Hájek

 V následujícím roce včetně již pravidelných zkoušek se kapela technicky dovybavila. Utržené peníze ze zábav jsme investovali do vlastního zvukového aparátu a dodávky.  Někdy koncem září jsme zprovoznili internetové stránky, které jsme později obohatili o fan klub a internetový obchod s našim reklamním zbožím.
To málo
co jsme pro naše posluchače zatím mohli udělat ( v rámci finančních možností ) je zprovoznění webových stránek „www.treron.cz“ Pro bližší kontakt s lidmi jsme založili stránky fan klubu, kde každý člen dostává přednostně různé informace o naší kapele a její činnosti. Nejvíce však oceňuji trička a kšiltovky s nápisem „Treron“ pro naše fanoušky.

Rok 2007 začal celkem beze změn až do června kdy bubeník Jarda Hájek odchází ke konkurenční kapele. Naštěstí již za dobu našeho působení známe mnoho lidí z branže  tak po zveřejnění nabídky na volný post bicích přichází Libor Hančár, který shodou okolností hrál ve stejných kapelách jako jarda.
23.6. na festivalu "Rock nad Doubravou" je oficiálně předáno žezlo liborovi. Následný měsíc spatřily světlo světa nové plakáty kapely s lépe čitelným logem. 
Koncem roku odchází z časových důvodů Michal Machek....

V roce 2008 se odehrálo poměrně dost akcí, poznali jsme spoustu nových míst a lidí. Všechny akce byli pro naši kapelu nějak důležité, zejména mnoho prestižních akcí  ( HC 83,  Pouťová zábava v Ronově n/D a Heřmanově Městci, Šiklův Mlýn....) 
Prostě máme radost z každé akce, na které se lidi skvěle baví, a zejména naši fanoušci a františky.
V tomto roce  bere kapela na post zvukaře  Pepu. Na kytaru místo michala nastupuje Josef Horký, avšak po dvou měsících kapelu opouští. Na kytaru se vrací Michal Machek,  odchází bubeník Libor Hančár a vrací se Jarda Hájek. První kvartál v  novém roce proběhlo celkem mnoho změn, nakonec se kapela ustálila ve své staré sestavě a toho si asi nejvíc ceníme. Následně angažujeme samostatného osvětlovače Romana Ambrože.
 
Koncem jara nám začínají venkovní zábavy a my jsme nuceni posílit aparát o nějaké bedny atd., což je první problém. S děsem zjišťujeme, že naše vymazlená dodávka Johny, ke které jsme si vypěstovali citovou vazbu,nestačí a jsme nuceni ji prodat a pořídit si větší a výkonnější auto. To se povedlo, jen si chrochtáme, jak máme krásnou novou a hlavně prostornou dodávku, ale jen do chvíle, kdy děláme nové rozhodnutí. Prodáváme starej aparát a pořizujeme si lepší, výkonějši a hlavně větší. Po zjištění že nová dodávka po naložení vystačí jen tak, tak, všichni  jsme se zařekli, že už nic nekoupíme a budeme se věnovat už jen hraní.    
Na podzim jsme se rozhoupali a začali svépomocí natáčet demo CD, Jako hosty na CD jsme si přizvali zpěvačku Mishel a zpěvačku Ivanu Liškovou ( Paní LI), kterou jsme objevily na zábavě v Hostovicích, zde si s námi zazpívala asi tři skladby, její hlas nás velmi zaujal a tak jsme ji ukecali na výpomoc zpěvových partů. Naše první demo CD STUDNA, jsme se rozhodli pokřtít na domácí půdě  v místní restauraci  "Tunel" . Vzhledem k načasování akce  jsme křest spojili s 3 výročím založení kapely TRERON.
Křest dopadl super, na sále se nadalo hnout, u výčepu nestíhaly točit no je to vážně skvělej pocit,  hrát v sále narvaným našimi fanoušky. 
Kmotry CD se stali Luboš Suchánek a paní LI. Paní LI jsme po křestu  nabídly spolupráci a po krátkém zaváhání nám kývla a tím začala další nová éra TRERONU.
    

Nový rok 2009 začala kapela ve stejném složení beze změn, Začaly jsme se orientovat na propracovanější muziku od známých kape jako například KISS, ACCEPT, IRON MAIDEN, AC/DC, SCORPIONS, HELLOWEEN, LENNY KRAVITZ, HAMMER FALL, OZZY OSBOURNE atd.  Trochu jsme se sice vychýlili ze směru většiny zábavových kapel, ale kdo se nejde na zábavu jen opít, ten změnu určitě ocení.
V půlce roku odchází z důvodu pracovní vytíženosti osvětlovač Roman Ambrož a na jeho post nastupuje Jiří Piskač, na konci roku odchází kytarista Michal Machek, na jeho post nikoho nepřijímáme a dále pokračujeme  pouze ve čtyřech.

Roky 2010 až 2011 proběhnou zcela normálně, zkoušení, koncertování, možná stojí za zmínku že kapela začala příležitostně kromě zábavových akcí vystupovat na svatbách či plesech. Je to ukázka naší všestrannosti ve světě hudebním i společenském.

Stěžejní byl rok 2012 kdy ze začátku odchází dlouholetý kytarista. Ve stejnou dobu odchází i zvukař Pepa a osvětlovač Jirka Piskač.Po dlouhých debatách a hledání řešení, bylo rozhodnuto angažovat hned dva kytaristy Jakuba Hájka a Radima Stárka, a na post zvukaře přichází Petr Budiš který zvládá i světelný park. Vzhledem k nevelkým zkušenostem nových kytaristů se zábavovým hraním jsme začaly více zkoušet a oba nové členy  čekal vojenský režim. V podstatě jsme vše velmi dobře a rychle zvládly. S nástupem letních měsíců jsme opět začaly hrát tentokrát v nové sestavě, která se osvědčila a doufám že vydrží co nejdéle.

Roky 2013 a 2014 probíhaly celkem normálně, drobné změny v kapele i v soukromém životě členů. Zásadní změna byla v zaměstnání našeho kapelníka a zpěvačky, když začaly pracovat na plný úvazek jako makléři MM-realit. Bohužel jejich velká pracovní vytíženost je časově velmi omezila a nezbýval již čas na zkoušky ani hraní po zábavách. Tímto bychom jim chtěli poděkovat s ostatními členy kapely za téměř desetileté působení v kapele, kde jsme prožily mnoho dobrého i méně dobrého a přejeme jim mnoho úspěchů v pozicích makléřů ve společnosti MM-Reality. 

Začátkem roku 2015 se zbytek kapely dohodl o dalším pokračování a na místo bubeníka přichází nadějný hráč Filip Machka, stávající bubeník Jarda Hájek zaujímá post hráče na basovou kytaru a zpěv. Jakub Hájek zůstává na postu sólové kytary a přibírá zpěv a Radim Stárek taktéž zůstává na postu kytaristy. Jako zvukař se opět s velkým zájmem angažuje Petr Budiš zajišťující také dopravu.
 
Rok  2016 přichází s příjemnou změnou v kapele. V období plesové sezóny zkoušíme repertoár s pomocí nového člena a to zpěvačky, kterou jsme objevily čistě náhodou. Její zájem o rockovou muziku jsme uvítaly, doplnily několik nových písní a daly se ihned do práce. Intenzivně zkoušíme, aby jsme vše stihly a opět se zapojily do zábavových akcí. Pokud vše půjde podle plánu, tak se můžete těšit na skvělou produkci. V tomto roce bychom také rádi zprovoznily vlastní webové stránky  DRAGHILL a již vás informovaly touto formou. Samozřejmě Facebookové stránky budou i nadále fungovat jako předvoj informací o kapele a aktuálních akcích. 

Nové složení kapely DRAGHILL :  Jarda Hájek,     Filip Machka,    Jakub Hájek,  
                                                    Radim Stárek,   Karolína Mertová

Zvukový mistr a světla :         Petr Budiš
Foto - zábavové momentky :   Pavel Budiš